Wrzesień to miesiąc, w którym wspominamy jeszcze letnie podróże i przygody. Dlatego na pierwszym po wakacjach spotkaniu na „Muzealnej 20!” zaproponujemy uczestnikom stworzenie pocztówki, która kojarzy się z wakacyjnymi wyjazdami. Wprawdzie współcześnie rzadko używana w swojej pierwotnej funkcji przesyłania bliskim osobom pozdrowień i krótkich wiadomości, ale przecież spotykamy się w muzeum, gdzie przeszłość i historia grają pierwsze skrzypce. Będzie więc troszkę o historii pocztówki. Odwiedzimy też wystawę twórczości Henryka Zycha, którego malarstwo jest bardzo pocztówkowe.

Zapraszamy dzieci z dorosłymi opiekunami na „Muzealną 20!” 18 września o godzinie 14:00.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona, dlatego chętnych prosimy o zgłoszenia telefonicznie (68 387 36 40 wew. 23 lub 604 647 354), mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub w siedzibie Muzeum (ul. Muzealna 20).

Muzealna 20 wrzesień