Muzeum Miejskie w Nowej Soli wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Otyńskiej zapraszają na otwarcie wystawy „Rowerowe historie”, które odbędzie się 10 listopada 2023 roku o godzinie 17:00 w pawilonie przyrodniczym Muzeum Miejskiego w Nowej Soli.

Na wystawie zaprezentowane zostały historyczne rowery i akcesoria rowerowe z początków XX wieku. Swoje zbiory, w tym pamiątki po fabryce rowerów „Edelweiss”, udostępnił Sylwester Filipiak ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Otyńskiej i grupy rekonstrukcyjnej Retro Rowery Otyń-Nowa Sól. Kolejnym kolekcjonerem jest Waldemar Bednarek, który na wystawie zaprezentował rowery znanych producentów polskich i zagranicznych. Sebastian Smołaga udostępnił swoją kolekcję rowerów niemieckich wyprodukowanych przed 1945 rokiem.

Ekspozycję uzupełniają plansze, na których zebrane zostały między innymi informacje o historii roweru i fabryce rowerów „Edelweiss” w Otyniu (ówczesny Deutsch Wartenberg). Tytułowe „Rowerowe historie”, to także wszystko to, co wokół rowerów dzieje się współcześnie. Na wystawie pokazujemy więc także fotorelacje z szeregu imprez rowerowych, które wyróżniają Nową Sól i powiat nowosolski w regionie.

Partnerami wystawy są Powiat Nowosolski i Miasto Nowa Sól.

Plakat do wystawy rowerowej

godziny otwarciacennik biletowregulamin zwiedzaniadojazdstrona archiwalna
COVID 19Deklaracja dostępnościRODOBIPFacebook

Muzeum Miejskie w Nowej Soli ul. Muzealna 20, Nowa Sól 67-100, tel. :+48 68 387 36 40 muzeum@muzeum-nowasol.pl

Adres skrytki: EPUAP logo

/MMNowaSol/SkrytkaESP