"Kadry ulotne" to wystawa prac znanego nowosolskiego fotografa i ornitologa Przemysława Pulki. Podtytułem "Ginące piękno naszego świata" autor zdjęć pragnie zwrócić uwagę na problem ochrony wód i terenów podmokłych. Dlatego ukazuje nam w fotograficznym zbliżeniu niesamowitość i unikalność wodnego środowiska poprzez bogactwo i urodę zamieszkującego je ptactwa.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 8 października 2021 roku o godzinie 17:00 w pawilonie przyrodniczym Muzeum Miejskiego w Nowej Soli.

Kadry ulotnePrace Przemysława Pulki pokazane na wystawie to także pokaz umiejętności fotograficznych i artystycznych autora. Zdjęcia są pełne dynamiki, barw i emocji. Zaprezentowane są sceny z codziennego życia ptaków i ich rutynowe zachowania. Są też wyjątkowe momenty uchwycone po wielu godzinach czatowania i czekania w wodzie, błocie i trzcinowiskach.

Wszystkie zdjęcia są w formacie 90x60 cm i można im się przyjrzeć do najdrobniejszego szczegółu. Czasem zebrane w sekwencje tak aby wzbudzić w nas poczucie ruchu.

Serdecznie zapraszamy!