Tadeusz Szechowski, nowosolanin obecnie mieszkający w Lipinach.
Ukończył Liceum Plastyczne we Wrocławiu, następnie studiował na UMK w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych.
Od kilku lat zajmuje się fusingiem.
Jest to technika polegająca na stapianiu, wyginaniu i łączeniu pod wpływem wysokiej temperatury elementów szklanych.
Prace pokazane na wystawie są rezultatem poszukiwań i eksperymentów artysty ze szkłem w obrębie tej techniki.
Autor uważa, że nie tylko warsztat i wiedza, ale także cierpliwość są nieodzowną cześcią dzieła.
Jest to zwłaszcza istotne podczas pracy ztak szlachetnym, ale również kruchym materiałem jakim jest szkło.

Otwarcie wystawy dnia 5 listopada 2021 roku o godzinie 17:00 w budynku głównym Muzeum Miejskiego w Nowej Soli.