Wystawy czasowe 2016

Rezydencje Środkowego Nadodrza i ich słynni mieszkańcy

Opublikowane: niedziela, 27, listopad 2016 19:40.

Arkadiusz Michoński, prezes Fundacji Pałac Bojadła oraz dr Tomasz Andrzejewski, dyrektor Muzeum Miejskiego w Nowej Soli mają zaszczyt zaprosić na uroczyste otwarcie wystawy pt. Rezydencje Środkowego Nadodrza i ich słynni mieszkańcy które odbędzie się w piątek 9 grudnia 2016 roku o godz. 17:00 w Muzeum Miejskim w Nowej Soli, ul. Muzealna 20

Więcej ...

Wernisaż wystawy "Z Oxfordu do Nowej Soli"

Opublikowane: piątek, 11, listopad 2016 13:03.

Wernisaż malarstwa brytyjskiego akwarelisty Williama Northa odniósł sukces. Blisko 100 obrazów artystycznego spojrzenia na przyrodę i architekturę okolicy m.in. Nowej Soli, Konotopu i Bojadeł oraz okolicy Oksfordu podziwiały zachwycone rzesze gości. Wierne i barwne pejzaże przyciągały wzrok i cieszyły swym wykonaniem. Wiele serca i pietyzmu włożonego w aranżację wystawy przez autora przyniosło piękny efekt. Twórczości artysty będzie można przyglądać się do 23 grudnia tego roku. Dziękujemy za liczny udział w otwarciu wystawy i zapraszamy do Muzeum by osobiście docenić kunszt Williama Northa.

Więcej ...

William Henry North

Opublikowane: czwartek, 06, październik 2016 07:18.

William Henry North zajmuje się malarstwem od 45 lat. Jego piękne akwarele powstawały głównie w Oksfordzie i Otmoor w Wielkiej Brytanii, skąd pochodzi oraz gdzie mieszka i tworzy. Kiedy po raz pierwszy przyjechał do naszego regionu, w czerwcu 2008 roku, oczarowały go nizinne krajobrazy poprzeplatane lasami i majestatyczną rzeką Odrą, łączącą miasta, miasteczka i wsie niezwykle podobne do jego rodzinnych stron. Obecnie przebywa i maluje w Konotopie. Stąd wyrusza na wycieczki po okolicy w poszukiwaniu scenerii do upamiętnienia w obrazach. Uwielbia miejscowości, zawsze pełne ludzi, którzy swoje codzienne obowiązki wypełniają w urokliwych domostwach często z dużym ogród warzywnym i drzewami owocowymi, z kurnikami i ulami. Lubi jeździć na rowerze przez las w gorący letni dzień, w cieniu przepełnionym zapachem lip i sosen. Już w listopadzie będzie można obejrzeć jego dzieła w Muzeum Miejskim w Nowej Soli. Są naprawdę warte tego by spędzić wśród nich parę chwil.

Wystawa "Muzeum w Nowej Soli 1916-2016"

Opublikowane: czwartek, 08, wrzesień 2016 20:58.

zaproszenie 100 lat 1a kopiaMuzeum Miejscie zaprasza 22.09.2016 o godzinie 17.00 na otwarcie wystawy pt. "Muzeum w Nowej Soli 1916-2016".

Więcej ...

Wystawa „Świat makiet i modeli” już otwarta!

Opublikowane: czwartek, 18, luty 2016 20:59.

Wystawa „Świat makiet i modeli" otwarta! Licznie zebrana publiczność mogła po raz pierwszy obejrzeć efekty pasji regionalnych modelarzy. Ich wysiłek i poświęcony czas, skrupulatność i dokładność oraz wysoka jakość wykonanych modeli i makiet spotkał się z należnym im uznaniem. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego. Modele kolejowe, militarystyczne, makiety zamków i scen batalistycznych i wiele innych są małymi dziełami sztuki. Smaku wystawie dodały znakomite rysunki Roberta Jurgi. Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej ...

Świat makiet i modeli.

Opublikowane: czwartek, 04, luty 2016 09:21.

Dnia 12 lutego 2016 roku (piątek) o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w Nowej Soli odbędzie się wernisaż wystawy Świat makiet i modeli. Wystawa pt.: „Świat makiet i modeli” prezentuje niezwykle ciekawe hobby jakim jest modelarstwo. Na wystawie będzie można zobaczyć modele redukcyjne wykonane z plastiku i kartonu stworzone przez regionalnych pasjonatów. Modelarze z Nowej Soli zaprezentowali głównie modele plastikowe pojazdów i samolotów wojskowych od II wojny światowej do współczesności.

Więcej ...