Moją powityką jest miłość

Opublikowane: 26 marzec 2010.

Pod takim tytułem 25 marca br. w Muzeum Miejskim otwarto wystawę poświęconą św. Urszuli - Julii Marii hr. Ledóchowskiej. Ekspozycję przygotowało w 2009 r. Muzeum Historyczne m.st. Warszawy i Zgromadzenie Sióstr w związku z uchwałą Senatu RP "w sprawie uczczenia 70. rocznicy śmierci św. Urszuli Ledóchowskiej (1865- 1939) i uznania jej za wzór patriotki". Nowa Sól jest kolejnym z miast, które odwiedza wystawa, zainaugurowana uroczyście w ubiegłym roku w Senacie RP. Inicjatorem pokazania ekspozycji w naszym mieście był dyrektor Prywatnej Szkoły Katolickiej im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Nowej Soli - Pan Grzegorz Boruszewski. Rolę przewodnika po wystawie podczas wernisażu pełniła jej współautorka, siostra Małgorzata Krupecka ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Warszawie. Ekspozycji, która czynna będzie do 15 kwietnia towarzyszy film - relacja z otwarcia wystawy w Senacie RP. Serdecznie zapraszamy.

Uchwała Senatu RB 05.03.2009
Informacja o wystawie