Historie z dzieciństwa

Opublikowane: 19 luty 2010.

19 lutego 2010 r. o godz. 17 odbył się wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Moniki Dolaty. Na wystawie pt. Historie z dzieciństwa, debiutująca w Nowej Soli młoda artystka zaprezentowała kilkanaście prac, na których utrwaliła, jak zaznaczyła - fragmenty obrazów z dzieciństwa. Dedykacja wystawy babci autorki była miłym i wzruszającym akcentem wernisażu.

Agnieszka Monika Dolata jest nowosolanką, absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku grafiki warsztatowej (dyplom w pracowni wklęsłodruku) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w specjalności fotografia i intermedia (dyplom w pracowni fotografii i intermediów). Zainteresowania artystyczne i zawodowe autorki są bardzo szerokie począwszy od malarstwa sztalugowego, poprzez fotografię klasyczną, grafikę warsztatową (wklęsłodruk) i grafikę komputerową. W swoim dorobku artystycznym ma pokazy prac w Zielonej Górze, Krakowie i Berlinie oraz uczestnictwo w kilku międzynarodowych projektach. Stale współpracuje z tancerzami w zakresie artystycznej fotografii tańca, projektowania graficznego i oprawy plastycznej przedstawień. Zapraszamy na portfolio autorki: http://www.amb.iportfolio.pl/

Wystawa w Nowej Soli jest pierwszą prezentacją dorobku artystycznego w rodzinnym mieście. Wystawa czynna do 10 kwietnia br.