U fotografa i obieżyświata Jerzego Romejko

Opublikowane: 20 październik 2006.

25 października 2006 r. o godz. 17.00 w gmachu Muzeum Miejskiego odbędzie się wernisaż wystawy

"U fotografa i obieżyświata Jerzego Romejko". Autor wystawy jest nowosolaninem. Z wykształcenia inżynier budownictwa lądowego, z pasji podróżnik, wędkarz, fotograf, zbieracz minerałów. Podróże ma zaszczepione we krwi od najmłodszych lat. Już w wieku 12 lat potrafił pieszo przebywać po 30 kilometrów, aby łowić ryby.

Wtedy być może zachłysnął się nocami spędzonymi przy ognisku, pod namiotem z gwiazdami i przyrodą. Obecnie odbywa znacznie dalsze podróże. Był m. in. w Szwecji i północnej Norwegii (Lofoty). Dotarł także na Syberię, nad Bajkał, na Kamczatkę i Alaskę. Obecnie planuje wyprawę do Nowej Zelanii.

Na wystawie będzie można zobaczyć zdjęcia z podróży, bogatą kolekcję minerałów i obrazy. Jerzy Romejko jest także wspaniałym gawędziarzem, w czasie wernisazu będzie można posłuchać ciekawych historii z wypraw i obejrzeć fragmenty filmów, jakie nagrał w czasie podróży.