Nowa odsłona biblioteki cyfrowej

Opublikowane: 22 kwiecień 2020.

W zakładkach udostępniliśmy materiały archiwalne oraz nowe grupy pt. „Pomniki przeszłości Ziemi Nowosolskiej”, „Z dziejów Ziemi Nowosolskiej” i „Z dziejów Nowej Soli”.

Znajdziemy tam archiwalne wydawnictwa Muzeum Miejskiego a także materiały opracowane przez Tomasza Andrzejewskiego (cykl 10 materiałów pt. „Pomniki przeszłości Ziemi Nowosolskiej”) oraz lokalnych pasjonatów historii Zdzisława Szukiełowicza oraz Marcina Kulę. Z dziejów Nowej Soli polecamy „odświeżone i uzupełnione” artykuły o dziejach herbu miasta, działalności Klubu Miłośników Historii oraz historię dawnego ratusza przy ul. Moniuszki. Dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej i Fundacji Karolat udostępniamy także materiały o dziejach Kożuchowa (historia zamku, ratusza, murów obronnych, biogram sławnego renesansowego rycerza oraz losy miasta w czasach wojny o sukcesję głogowską) oraz zamku Karolat w Siedlisku. Za zgodą urzędów miejskich Otynia i Bytomia Odrzańskiego udostępniamy także monografie tych miast opracowane przez zespoły autorów.