Otwarcie Muzeum dla zwiedzających

Opublikowane: środa, 06, maj 2020 15:38.

Informujemy, że już w piątek 8 maja, po prawie dwumiesięcznym okresie zamknięcia, Muzeum Miejskie w Nowej Soli otwiera swoje ekspozycje. Cieszymy się, że będziemy mogli gościć Państwa w naszych muzealnych obiektach.

Zwracamy uwagę na zmianę dni otwarcia i godzin zwiedzania. Muzeum otwarte jest dla publiczności od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00. W niedzielę w godzinach 11.00-16.00. W sobotę muzeum jest zamknięte.

Zwiedzanie możliwe będzie z zachowaniem odpowiednich reżimów sanitarnych wynikających z obowiązujących przepisów ujętych w regulaminie i szczególnych zasad zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia COVID 19. Zwiedzający zobowiązani będą przede wszystkim do noszenia maseczek ochronnych, dezynfekcji rąk oraz zachowania odpowiedniego dystansu w stosunku do drugiej osoby.

Ze względów bezpieczeństwa, do odwołania, podczas zwiedzania niedostępne będą urządzenia multimedialne (ekrany dotykowe na wystawie historycznej i panele dźwiękowe na ekspozycji przyrodniczej).

Do odwołania zwieszone będą wszystkie działania edukacyjne w przestrzeni muzeum.

Szczegółowe informacje opublikowane są na stronie www.muzeum-nowasol.pl oraz na profilu fb muzeum.

Regulamin zwiedzania w okresie zagrożenia COVID 19

Nowa odsłona biblioteki cyfrowej

Opublikowane: środa, 22, kwiecień 2020 18:15.

W zakładkach udostępniliśmy materiały archiwalne oraz nowe grupy pt. „Pomniki przeszłości Ziemi Nowosolskiej”, „Z dziejów Ziemi Nowosolskiej” i „Z dziejów Nowej Soli”.

Znajdziemy tam archiwalne wydawnictwa Muzeum Miejskiego a także materiały opracowane przez Tomasza Andrzejewskiego (cykl 10 materiałów pt. „Pomniki przeszłości Ziemi Nowosolskiej”) oraz lokalnych pasjonatów historii Zdzisława Szukiełowicza oraz Marcina Kulę. Z dziejów Nowej Soli polecamy „odświeżone i uzupełnione” artykuły o dziejach herbu miasta, działalności Klubu Miłośników Historii oraz historię dawnego ratusza przy ul. Moniuszki. Dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej i Fundacji Karolat udostępniamy także materiały o dziejach Kożuchowa (historia zamku, ratusza, murów obronnych, biogram sławnego renesansowego rycerza oraz losy miasta w czasach wojny o sukcesję głogowską) oraz zamku Karolat w Siedlisku. Za zgodą urzędów miejskich Otynia i Bytomia Odrzańskiego udostępniamy także monografie tych miast opracowane przez zespoły autorów.