100 - lecie Muzeum Miejskiego w Nowej Soli

Opublikowane: 24 wrzesień 2016.

Dnia 22 września 2016 roku w Muzeum Miejskim uczciliśmy 100-lecie muzealnictwa w Nowej Soli. Na uroczystości przybyli znamienici goście i przyjaciele naszego Muzeum. Mogli oni wysłuchać znakomitego koncertu zespołu smyczkowego Lady's Quartet. My wysłuchaliśmy i otrzymaliśmy od nich wiele ciepłych słów. Otrzymaliśmy także prezenty. W dniu wystawy dotarł do nas z Anglii obraz od Wiliama Northa, którego wystawę już niedługo będzie można u nas zobaczyć, przedstawiający nasze Muzeum. A od Dyrektora Muzeum Ziemi Lubuskiej Leszka Kani otrzymaliśmy jakże pasującą do naszych zbiorów solniczkę. Urodzinowy tort został pokrojony na specjalnie przygotowanej na tą okazję wystawie poświęconej naszej muzealnej przeszłości. Wystawa została zaaranżowana w odremontowanym pawilonie przyrodniczym. Pamiątką po odwiedzinach były pocztówki i okolicznościowe, bite (czasem własnoręcznie) na miejscu monety. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas w tym uroczystym dniu!