Konferencja pt.:"Powiat Nowosolski - dziedzictwo kulturowo - przyrodnicze pogranicza Polsko - Saksońskiego"

Opublikowane: 06 lipiec 2012.

29.06.2012 r. Muzeum Miejskie gościło uczestników konferencji pt.:"Powiat Nowosolski - dziedzictwo kulturowo - przyrodnicze pogranicza Polsko - Saksońskiego". Konferencja zakończyła projekt realizowany przez Starostwo Powiatowe w Nowej Soli i Wschodniosaksońskie Towarzystwo Miłośników Kolei.
W trakcie konferencji dr Tomasz Andrzejewski dyrektor Muzeum Miejskiego przybliżył gościom z Niemiec uroki powiatu nowosolskiego. Z kolei goście z Niemiec zaprezentowali film o historycznych szlakach kolejowych na terenie Saksonii.
Zwieńczeniem projektu było wydanie albumu pt.: "Dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze pogranicza polsko – saksońskiego, który otrzymali uczestnicy konferencji.