60 lecie Muzeum Miejskiego oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej

Opublikowane: niedziela, 28, październik 2007 16:37.

W sobotę 27 października w Muzeum Miejskim odbyła się uroczystość związana z obchodami 60-lecia dwóch nowosolskich instytucji kultury - Muzeum Miejskiego i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wśród gości honorowych jubileuszu znaleźli się starosta nowosolski Małgorzata Lachowicz-Murawska, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze Maria Wasik, przewodnicząca rady muzealnej Łucja Wojewódzka, dyrektorzy zaprzyjaźnionych muzeów - Włodzimierz Kwaśniewicz (Lubuskie Muzeum Wojskowe), Irena Lew (Muzeum Etnograficzne w Ochli), Leszek Kania (wicedyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej) oraz wielu przyjaciół obu instytucji. Uroczystość uświetnił występ kwartetu smyczkowego Camrata Vistula z Warszawy. W części oficjalnej życzenia i gratulacje od zaproszonych gości przyjmowały dyrektor Muzeum Miejskiego w Nowej Soli - Krystyna Bakalarz i dyrektor Miejskiej Biblioteki - Elżbieta Gonet. Obie panie w swoich wystąpieniach zaprezentowały 60-letni dorobek swoich instytucji (biblioteka przygotowała na tę okoliczność prezentację multimedialną).