XVII Konkurs Historyczny dla Szkół Ponadgimnazjalnych

Opublikowane: 11 kwiecień 2017.

Dnia 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Nowej Soli odbył się finał konkursu historycznego dla szkół ponadgimnazjalnych pod tytułem „Renesans i reformacja na Środkowym Nadodrzu”. Udział wzięło łącznie 11 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego i ZSP nr 3 „Odlewniak”. Przeprowadzono dwa etapy konkursu: testowy i multimedialny. Komisja w składzie Jarosław Parahus, Joanna Wojtasik, Piotr Gwiazda i Beata Jasińska stwierdziła, że najlepszą wiedzą na konkursie wykazali się: Krzysztof Kozłowski – zdobywca I miejsca, Bartłomiej Kozłowski – zdobywca II miejsca (obaj ZSP 3) i Kacper Freitag – zdobywca III miejsca (LO). Do tryumfatorów powędrowały cenne nagrody wręczane przez przedstawicieli ich fundatorów członka zarządu powiatu nowosolskiego Andrzeja Ogrodnika, dyrektora Muzeum Miejskiego Tomasza Andrzejewskiego i dyrektorkę ZSP 3 Małgorzatę Pietrzak: aparat fotograficzny, głośnik bezprzewodowy z powerbankiem i dysk przenośny oraz książki „450 lat Nowej Soli”. Każdy z uczestników został ponadto obdarowany drobnymi upominkami od Starostwa i Muzeum oraz pamiątkowymi dyplomami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zaangażowania, a zwycięzcom sukcesu w tym trudnym konkursie!