Konkurs historyczny "Dzieje miejscowości Powiatu Nowosolskiego" 2016

Opublikowane: 09 listopad 2016.

W dniu 8 listopada 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli odbyła się już XV edycja konkursu historycznego „Dzieje miejscowości Powiatu Nowosolskiego”. Organizatorami konkursu było Publiczne Gimnazjum nr 1 i Muzeum Miejskie w Nowej Soli.

W trakcie konkursu uczniowie musieli zmierzyć się z testem oraz rozpoznać obiekty wyświetlane na slajdach.
Do konkursu zgłosiło się łącznie 23 uczniów z: Zespołu Szkół w Otyniu, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli, Zespołu Szkół w Bytomiu Odrzańskim, Zespołu Szkół Katolickich w Nowej Soli oraz Publicznego Gimnazjum nr 3 w Nowej Soli.
Po sprawdzeniu odpowiedzi z obu części konkursowych komisja w składzie: Ryszard Sobkowicz i Jarosław Parahus z Muzeum Miejskiego w Nowej Soli oraz Tadeusz Michałowski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowej Soli wyłoniła zwycięzców:

Miejsce I zajął Jakub Małyszak z ZS Katolickich przygotowany przez panią Martę Kozłowską.
Miejsce II zajął Piotr Lesiewicz przygotowany przez Przemysława Krężela z PG nr 1 w Nowej Soli.
Miejsce III zajął Jakub Kowalczyk przygotowany przez panią Krystynę Klepacką z ZS w Otyniu.

Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez organizatorów tablety i album historyczny. Wszystkim serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności!