XVI Konkurs Historyczny dla szkół ponadgimnazjalnych „Piastowie na Środkowym Nadodrzu”

Opublikowane: 16 kwiecień 2016.

Dnia 12 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Nowej Soli odbył się XVI konkurs historyczny dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „Piastowie na Środkowym Nadodrzu". Patronat nad konkursem objął Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak. Organizatorami konkursu byli tradycyjnie: Muzeum Miejskie w Nowej Soli, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Nowej Soli i Koło Nowosolskie Polskiego Towarzystwa Historycznego.
Komisja konkursowa w składzie Ryszard Sobkowicz, Jarosław Parahus - pracownicy Muzeum i Piotr Graczyk - członek Nowosolskiego Koła PTH przygotowała dla uczestników dwa etapy konkursu. Pytania dotyczyły średniowiecznej historii regionu środkowego biegu Odry.

W konkursie udział wzięło łącznie 18 uczniów z 4 szkół: Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk" w Nowej Soli, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Nowej Soli i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie.
Ostatecznie najlepsza okazała się uczennica Liceum Ogólnokształcącego Kamila Pogoda. Miejsce drugie zajęła Anna Klimiuk, a trzecie Natalia Filipiak również uczniowie LO. Otrzymali oni nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Muzeum Miejskie i ZSP nr 3, a wszyscy pamiątkowe dyplomy, które wręczyła w imieniu starosty Bożena Nastałek z Wydziału Społecznego Starostwa.
Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom oraz zapraszamy za rok na XVII historyczny