XIII Gimnazjalny Konkurs Historyczny

Opublikowane: 24 październik 2014.

Dnia 22 października 2014 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Gen. Władysława Andersa w Nowej Soli, odbył się XIII Gimnazjalny Konkurs Historyczny pt.: „Dzieje miejscowości powiatu nowosolskiego", pod patronatem Prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza.

Organizatorami konkursu byli: Muzeum Miejskie w Nowej Soli, Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz Nowosolskie Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z gimnazjów w Nowej Soli i Otyniu. Po dwóch etapach konkursu, komisja konkursowa w składzie Ryszard Sobkowicz, Jarosław Parahus i Piotr Graczyk wyłoniła zwycięzców.

Tryumfatorami konkursu zostali:

I miejsce: Sławomir Fudalej, Publiczne Gimnazjum nr 2 (opiekun Agata Kasprowicz),
II miejsce: Julia Białowąs, Publiczne Gimnazjum nr 1 (opiekun Przemysław Krężel),
III miejsce: Amelia Białowąs, Publiczne Gimnazjum nr 1 (opiekun Przemysław Krężel).

Nagrody dla zwycięzców: tablety, słuchawki oraz drobne upominki dla uczestników ufundowali: Urząd Miejski w Nowej Soli, Muzeum Miejskie w Nowej Soli i Publiczne Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli.