II Międzyszkolny Turniej Historyczny

Opublikowane: 29 maj 2014.

W dniu 24 maja 2014 roku w PSP nr 2 odbył się II Międzyszkolny Turniej Historyczny szkół podstawowych pt.: „Dzieje Nowej Soli” pod patronatem Prezydenta Miasta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza. Organizatorami konkursu byli: Muzeum Miejskie w Nowej Soli, PSP nr 2 oraz Nowosolskie Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego. Do konkursu przystąpiły trzyosobowe zespoły z 8 szkół z Nowej Soli i Lubięcina.

Drużyny odpowiadały na niełatwe pytania dotyczące nowosolskiej historii regionu, gospodarki, kultury i sportu. Uczniowie wykazali się sporym zasobem wiedzy, więc konkurs stał na wysokim poziomie. Do zdobycia punktów potrzebne były nie tylko wyuczone wiadomości, ale także umiejętności uczniów.

Po dwóch etapach konkursu, komisja konkursowa w składzie Ryszard Sobkowicz, Jarosław Parahus, Robert Kujbida i Piotr Graczyk wyłoniła zwycięzców. Po dwóch etapach ciekawego konkursu I miejsce zajęła i zwycięzcami została drużyna z PSP nr 6 pod opieką Lesława Szapiela, II miejsce zajęła drużyna z PSP nr 5 pod opieką Tadeusza Michałowskiego, a III miejsce zajęła drużyna z PSP nr 8, którą opiekował się Dariusz Wujczak.

Zdobywcy I, II, i III otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta, Muzeum Miejskie i PSP nr 2, a wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!