XII Gimnazjalny Konkurs Historyczny

Opublikowane: 08 listopad 2013.

Dnia 5 listopada 2013 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Gen. Władysława Andersa w Nowej Soli, odbył się XII Gimnazjalny Konkurs Historyczny pt.: „Dzieje miejscowości powiatu nowosolskiego", pod patronatem prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza.
Organizatorami konkursu byli: Muzeum Miejskie w Nowej Soli, Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz Nowosolskie Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z gimnazjów w Nowej Soli, Otyniu, Bytomiu Odrzańskim oraz Lubięcinie.

Po dwóch etapach konkursu, komisja konkursowa w składzie Ryszard Sobkowicz, Jarosław Parahus, Robert Kujbida i Piotr Graczyk wyłoniła zwycięzców.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Julia Białowąs, Publiczne Gimnazjum nr 1 (opiekun Przemysław Krężel),
II miejsce: Sławomir Fudalej, Publiczne Gimnazjum nr 2 (opiekun Agata Kasprowicz),
III miejsce: Aleks Joński, Gimnazjum Katolickie (opiekun Marek Bielicz).

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Urząd Miejski w Nowej Soli, Muzeum Miejskie i Publiczne Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy!