Konkurs historyczny: SWOJĄ HISTORIĘ DOBRZE ZNAMY!

Opublikowane: 08 maj 2013.

Tematem Międzyszkolnego Turnieju Historycznego, który odbył się 7 maja na hali Szkoły Podstawowej nr 3, były „Dzieje Nowej Soli”. Uczniowie siedmiu szkół podstawowych wpisali się w ten sposób w obchody roku rocznicowego 450-lecia założenia Nowej Soli i 270-lecia nadania jej praw miejskich. Czteroosobowe drużyny odpowiadały na niełatwe pytania dotyczące nowosolskiej historii regionu, gospodarki, kultury i sportu.

Uczniowie wykazali się sporym zasobem wiedzy, więc konkurs stał na wysokim poziomie. Punktowane były nie tylko wyuczone wiadomości, ale także artystyczna inwencja, gdyż poszczególne szkoły przygotowały krótkie autoprezentacje.

Konkurs wygrała niesiona dopingiem drużyna z SP 2 pod opieką mgr. Piotra Graczyka. Drugie miejsce po emocjonującej dogrywce zdobyła drużyna z SP 5 mgr. Tadeusza Michałowskiego pokonując uczniów z SP8, których przygotowywał do konkursu mgr Dariusz Wujczak.

Wszyscy uczestnicy, zarówno grupy odpowiadające na pytania, jak i kibicujący im koledzy dobrze się bawili i zapewnili nam emocjonujący turniej.

Nagrody główne ufundowały: Urząd Miasta, Muzeum Miejskie i gospodarz Szkoła Podstawowa nr 3. Drobnymi upominkami zostali także obdarowani opiekunowie grup i kibice wszystkich drużyn. Komisja konkursowa w składzie: mgr Paweł Juckiewicz, dr Tomasz Andrzejewski, mgr Jarosław Parahus, mgr Robert Kujbida i dr Robert Dąbrowski wręczyła zdobywcom I, II, i III miejsca puchary, a wszystkim uczestnikom odpowiednie dyplomy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!