Finał XII Powiatowego Konkursu Historycznego dla szkół ponadgimnazjalnych

Opublikowane: 23 kwiecień 2012.

18.04.2012 r. odbył się finał XII Powiatowego Konkursu Historycznego dla szkół ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Muzeum Miejskie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Nowej Soli. W tym roku tematem konkursu był Renesans i reformacja na Środkowym Nadodrzu.

Do konkursu zgłosiło się pięć szkół z terenu powiatu: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 „Elektryk", ZSP nr 3, ZSP nr 4 z Nowej Soli, ZSP nr 5 z Kożuchowa, ZSP nr 6 z Nowego Miasteczka i Liceum Ogólnokształcące w Nowej Soli.

Podczas dwuetapowego konkursu uczniowie musieli rozwiązać test oraz rozpoznać i nazwać obiekty i postacie zaprezentowane w części multimedialnej. Jury złożone z członków Koła Nowosolskiego Polskiego Towarzystwa Historycznego wyłoniło osoby, które wykazały się największą znajomością problematyki konkursowej. Pierwszą nagrodę przyznano Patrycji Andrysiak (ZSP nr 6 w Nowym Miasteczku), dwie równorzędne nagrody za drugie miejsce otrzymały - Marlena Lisak (ZSP nr 6 w Nowym Miasteczku) oraz Karolina Perepeczko z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli. Uczennice z ZSP nr 6 do konkursu przygotowała mgr Beata Jasińska, opiekunem uczennicy z LO w Nowej Soli był mgr Jacek Michałowicz.

Nagrody i upominki dla laureatów ufundowali: Muzeum Miejskie, ZSP nr 3 i Starostwo Powiatowe w Nowej Soli.