Finał VIII konkursu historycznego „Dzieje Nowej Soli”

Opublikowane: 26 marzec 2012.

22.03.2012 r. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Nowej Soli odbył się finał VIII konkursu historycznego „Dzieje Nowej Soli". Konkursowi tradycyjnie patronował Prezydent Miasta Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. Organizatorami konkursu Było Muzeum Miejskie w Nowej Soli, PSP nr 2 i Nowosolskie Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego, z członków którego została powołana komisja konkursowa.

W czasie konkursu uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 32 pytań w części pierwszej i rozpoznać 10 obiektów, ulic z terenu Nowej Soli, w części drugiej.

Do konkursu zgłosiły się wszystkie nowosolskie szkoły podstawowe. Łącznie udział wzięło 18 uczniów. Najlepsi po raz kolejny okazali się podopieczni Dariusza Wujczaka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8. Miejsce pierwsze zajęła Julia BIAŁOWĄS, a drugie jej koleżanka Klaudia BANDUROWSKA. Miejsce trzecie zajęła Agata ZAJĄCZKOWSKA podopieczna Tadeusza Michałowskiego z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5.

Nagrody ufundowali Prezydent Nowej Soli, Muzeum Miejskie, PSP nr 2. Upominki dla wszystkich uczestników przekazał Wydział Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miejskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom!