X Gimnazjalny Konkurs Historyczny "Dzieje powiatu nowosolskiego"

Opublikowane: 18 czerwiec 2011.

15 czerwca w Muzeum Miejskim odbył się jubileuszowy X Gimnazjalny Konkurs Historyczny „Dzieje miejscowości powiatu nowosolskiego". Patronat nad konkursem objął prezydent Miasta Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

Do konkursu zgłosiło się 22 uczestników z Gimnazjum nr 1, 2 oraz 3 w Nowej Soli, Gimnazjum Katolickiego, Gimnazjum w Nowym Miasteczku i Otyniu.
Uczestnicy zmagali się z dwoma etapami konkursu. Pierwszy etapem było rozwiązanie testu. Podczas drugiego etapu uczestnicy rozpoznawali obiekty znajdujące się w powiecie nowosolskim oraz odpowiadali na dołączone do nich pytania.
W skład komisji konkursowej wchodzili członkowie Nowosolskiego Koła Polskiego Towarzystwa Historycznego: Ryszard Sobkowicz (pracownik muzeum), Jarosław Parahus (pracownik muzeum) Barbara Korowocka (nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego) oraz Robert Kujbida (nauczyciel z ZSP nr 1 „Elektryk").

Zwycięzcą konkursu został Michał Konsewicz z Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli (opiekun Przemysław Krężel), drugie miejsce zajął Konrad Górny z Gimnazjum w Otyniu (opiekun Janusz Kosałka), trzecie miejsce zdobył Grzegorz Gawryłkowicz z Gimnazjum Katolickiego (opiekun Marek Bielicz).

Fundatorem nagrody głównej był prezydent miasta Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki ufundowane przez Muzeum Miejskie w Nowej Soli.