XI Powiatowy Konkurs Historyczny

Opublikowane: 04 kwiecień 2011.

08.04.2011 odbył się XI Powiatowy Konkurs Historyczny dla Szkół Ponadgimnazjalnych, pod patronatem Starosty Powiatu Nowosolskiego Józefa Suszyńskiego. Temat tegorocznego konkursu to "Piastowie na Środkowym Nadodrzu".

Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Muzeum Miejskie oraz Nowosolskie Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Do konkursu swoich uczniów zgłosiło 5 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

Najlepsze okazały się reprezentantki gospodarzy. Pierwsze miejsce zajęła JULIA MODZELEWSKA, drugie GRAŻYNA ZIELIŃSKA - ich opiekunem jest PIOTR GWIAZDA. Trzecie miejsce zajęła PATRYCJA ANDRYSIAK z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Nowym Miasteczku - opiekunka BEATA JASIŃSKA.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez ZSP nr 3 i Muzeum Miejskie. Dodatkowo zwyciężczyni otrzymała puchar ufundowany przez Starostę Nowosolskiego. Nagrody wręczył Dariusz Sachaj - członek Zarządu Powiatu.