IX Gimnazjalny Konkurs Historyczny

Opublikowane: 10 czerwiec 2010.

10.06.2010 r. w Muzeum Miejskim odbył się IX Gimnazjalny Konkurs Historyczny pt. „Z DZIEJÓW MIEJSCOWOŚCI POWIATU NOWOSOLSKIEGO” pod patronatem Wadima Tyszkiewicza Prezydenta Nowej Soli.
Uczestnicy konkursu w dwóch etapach – testowym i multimedialnym - odpowiadali na pytania dotyczące historii ziemi nowosolskiej, rozpoznawali także herby i obiekty zabytkowe z terenu powiatu. Komisja konkursowa powołana z członków Nowosolskiego Koła Polskiego Towarzystwa Historycznego w składzie Ryszard Sobkowicz, Robert Kujbida, Piotr Graczyk, Adam Górski i Jarosław Parahus po sprawdzeniu testów wyłoniła zwycięzców:

1. Łukasza URBAŃSKIEGO – Publiczne Gimnazjum w Otyniu –opiekun Janusz KOSAŁKA
  2. Marcin OSTROWSKI - Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku – opiekun Jacek ZAWIŚLAK
  3. Elizę SOKALSKĄ – Publiczne Gimnazjum w Otyniu –opiekun Janusz KOSAŁKA

Nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Nowej Soli oraz Muzeum Miejskie w Nowej Soli wręczył laureatom konkursu dyrektor muzeum dr Tomasz Andrzejewski.