X Powiatowy Konkurs Historyczny

Opublikowane: 20 kwiecień 2010.

W dniu 20. 04. 2010 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Nowej Soli odbyły się finały X Powiatowego Konkursu Historycznego pt. "Środkowe Nadodrze w latach 1918 - 2000". Konkurs pod patronatem Starosty Powiatu Nowosolskiego przygotowało Muzeum Miejskie w Nowej Soli we współpracy z Kołem Nowosolskim Polskiego Towarzystwa Historycznego. W dwóch etapach konkursu - testowej i multimedialnej - udział wzięło 22 uczniów z 5 szkół z terenu powiatu nowosolskiego. Największą wiedzą na temat dziejów naszego powiatu wykazał się uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli - Michał Lis, drugą lokatę zdobył - Kamil Klimowicz z ZSP nr 1 "Elektryk" w Nowej Soli, trzecie miejsce przypadło uczniowi ZSP nr 6 w Nowym Miasteczku - Michałowi Duczmińskiemu. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, ZSP nr 3 oraz Muzeum Miejskie w Nowej Soli. Ponadto wszystkim uczestnikom konkursu wręczono upominki w postaci publikacji Muzeum Miejskiego.