Z dziejów mojej miejscowości - Nowa Sól, VII edycja

Opublikowane: 10 czerwiec 2008.

10 czerwca 2008 r. o godz. 10.00 w Muzeum Miejskim odbyły się finały VII Gimnazjalnego Konkursu Historycznego "Z dziejów mojej miejscowości - Nowa Sól". Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

W finałach konkursu udział wzięło 24 uczniów z 6 gimnazjów z terenu powiatu nowosolskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów - rozwiązywanie testu i rozpoznawanie materiału ilustracyjnego. Najlepszą wiedzą na temat dziejów Nowej Soli wykazali się:

Read MoreI - miejsce Kamil Klimkowicz - Gimanzjum nr 2 w Nowej Soli
II - miejsce Grzegorz Bartkiewicz - Gimanzjum nr 3 w Nowej Soli
III - miejsce Paweł Zalewski - Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli

Ufundowane przez prezydenta Nowej Soli i Muzeum Miejskie nagrody postaci odtwarzczy Mp4, Mp3 oraz DVD wręczył Wadim Tyszkiewicz. Jury konkursowe przyznało także wyróżnienia i upominki książkowe dla Łukasza Urbańskiego z Zespołu Szkół w Otyniu oraz Jagody Dudzińskiej z Zespołu Szkół w Lubięcinie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie oraz upominki książkowe w postaci wydawnictw Muzeum Miejskiego.