Powiatowy Konkurs Historyczny - finał VII edycji

Opublikowane: 24 kwiecień 2007.

Powiatowy Konkurs Historyczny 2007

24 kwietnia 2007 r. odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Historycznego "Piastowie na Środkowym Nadodrzu". Tradycyjnie uczestników konkursu gościł ZSP 3 "Odlewniak" w Nowej Soli. Organizatorami konkursu byli: Muzeum Miejskie w Nowej Soli, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Nowej Soli i Nowosolskie Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego. Patronat nad imprezą objęła Pani Starosta Powiatu Nowosolskiego Małgorzata Lachowicz - Murawska.

Read MoreW konkursie udział wzięło 22 uczestników z 6 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nowosolskiego.

Konkurs rozegrano w ZSP 3 w dwóch etapach - cześć testowa i multimedialna. Najlepszą znajomością problematyki wykazał się Tomasz Bartoszewicz z ZSP nr 6 w Nowym Miasteczku (opiekun mgr Beata Jasińska). Drugie miejsce zajęła Karolina Kłapińska z LO w Nowej Soli, trzecie Michał Duczmiński z ZSP nr 6. Pierwszą nagrodę - odtwarzacz DVD - ufundowało Starostwo Powiatowe, drugą aparat fotograficzny - ZSP 3, trzecią odtwarzacz MP4 - Muzeum Miejskie w Nowej Soli. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali upominki w postaci wydawnictw multimedialnych Muzeum.